Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Drugi etap rozbudowy DW 713 w Tomaszowie Mazowieckim

Już niebawem w naszym mieście rozpocznie się kolejna ważna inwestycja drogowa. 12 listopada Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi podpisał umowę na rozbudowę drugiego etapu drogi wojewódzkiej DW 713 w Tomaszowie Mazowieckim.

Umowa zawarta z wykonawcą robót opiewa na kwotę blisko 31 mln zł, w ramach której zostaną wykonane prace na odcinku ponad 4 km drogi wojewódzkiej nr 713 przebiegającej przez nasze miasto.

Zakres robót obejmuje odcinek od ronda Dmowskiego, które zostanie powiększone, do granic Tomaszowa (z wyłączeniem zmodernizowanego wcześniej odcinka ulicy Białobrzeskiej). Nowe ronda powstaną również na dotychczasowych skrzyżowaniach ulic: Mireckiego ze Szczęśliwą oraz Opoczyńskiej z Wąwalską i Gminną. W sumie przebudowanych zostanie 15 skrzyżowań. Do tego pojawią się nowe chodniki o łącznej długości około 7,6 km, kanalizacja deszczowa, zjazdy na posesje, dobrze oświetlone przejścia dla pieszych. Ruch zostanie upłynniony dzięki czternastu zatokom autobusowym. Remontu doczekają się również mosty: na Pilicy i Niebieskich Źródłach oraz przejazd kolejowy.

Całość rozbudowy ma zakończyć się do końca października 2022 roku.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij