Drugi odsłona zawodów Arena Cup za nami

20 i 21 lutego podczas Otwartych Zawodów Dzieci „Arena Cup 2” w tomaszowskiej Arenie Lodowej zmierzyli się młodzi panczeniści.

Głównym celem zawodów była promocja aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży oraz stworzenie możliwości udziału w rywalizacji sportowej. Organizatorem imprezy był Klub Sportowy Arena Tomaszów we współpracy z Areną Lodową.

Zawody Arena Cup 2 rozegrane zostały na następujących dystansach: 100m, 300m oraz 500m dopasowanych do odpowiedniej kategorii wiekowej (F1, F2, E1, E2, D1, D2). Do zawodów zgłosiło się 250 osób. Zawodnicy byli zwolnieni z opłat startowych. Dodatkowo każdy z nich otrzymał upominek – niespodziankę. Na zwycięzców poszczególnych kategorii czekały puchary ufundowane przez marszałka województwa łódzkiego oraz medale. Rozdane zostały też dodatkowe puchary za najbardziej wartościowe rezultaty od prezydenta miasta Tomaszowa Mazowieckiego. Puchary te wraz z nagrodą główną – łyżwami firmy Viking - wywalczyli podopieczni IUKS „Dziewiątki”: Sandra Syguła oraz Alex Matera, którzy uzyskali najlepsze wyniki w rankingu światowym w swoich kategoriach na dystansie wśród chłopców i dziewcząt. Alex Matera (kategoria E1) z wynikiem 50.26 osiągnął pierwszy wynik w rankingu światowym na dystansie 500m. Na tym samym dystansie wśród dziewcząt wygrała Sandra Syguła z wynikiem 45.64 (kategoria E2). Dodatkową nagrodą w postaci statuetki została wyróżniona Agata Kobus z Akademii Sportowego Rozwoju Natalii Czerwonki, która z wynikiem 48.85 na 500 m w swojej kategorii wiekowej (E1) zajmuje także pierwsze miejsce w rankingach światowych.

Link do wyników tutaj

Pełną galerię zdjęć z zawodów można obejrzeć na Facebooku Areny Lodowej.

Patronat nad wydarzeniem objęli Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko oraz Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber.

Zawody odbyły się bez udziału publiczności. Retransmisję zawodów można obejrzeć na kanale You Tube Areny Lodowej.