Ponadto istotne jest uświadomienie słuchaczom, jaki wpływ ma smog i jego składowe na zdrowie ludzi. Chcemy również wskazać mieszkańcom, jak mogą się chronić przed smogiem i jakie działania należy podjąć, aby to zanieczyszczenie było jak najmniejsze. Pragniemy także zapoznać słuchaczy z dostępnymi bazami danych o stanie i jakości środowiska, w tym bazami danych o środowisku w Tomaszowie Mazowieckim. Uczestnicy warsztatów nabędą umiejętności korzystania z dostępnych baz danych o środowisku oraz technologii mobilnych.
Prowadzący szkolenia to prof. dr hab. Bożena Bukowska, kierownik Katedry Biofizyki Skażeń Środowiska, dyrektor Instytutu Biofizyki Uniwersytetu Łódzkiego oraz dr Agata Żółtaszek, pracownik Katedry Ekonometrii Przestrzennej na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego – Partnera Projektu.
Najbliższe szkolenia odbędą się w formule online według poniższego harmonogramu:
12.01.2022 (środa) – godz. 9;
17.01.2022 (poniedziałek) – godz. 9;
19.01.2022 (środa) – godz. 9;
24.01.2022 (poniedziałek) – godz. 9.
Zgłoszenia z podaniem imienia i nazwiska oraz adresu e-mail można przekazywać na adres mailowy justyna.saktura@tomaszow-maz.pl, malgorzata.smiechowicz@tomaszow-maz.pl lub telefonicznie pod numerami telefonu 44 726 25 57 lub 44 726 25 92.
Szkolenia zostaną zrealizowane w ramach projektu „Zintegrowany system zarządzania infrastrukturą miejską, komunikacji z mieszkańcami i zapewnienia usług publicznych w zakresie ruchu drogowego, bezpieczeństwa, zdrowia oraz ochrony środowiska naturalnego w Tomaszowie Mazowieckim” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020” oraz ze środków krajowych.